Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 5 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 5 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Kullanıcı kaktus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Adelaide
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    49

Word Dosyasindaki Fotograflari JPEG Olarak Almak

Elinizde, Word dosyasina kaydedilmis bilgiler ve fotograflar mi var? Ve bu fotograflari foruma yuklemek mi istiyorsunuz? Foruma, fotograflar direkt olarak yüklenemiyor, JPEG formatinda olmasi gerekiyor. Asagida Word'den fotograflarinizi almayi saglayacak pratik bir uygulamayi aciklamaya calisacagim...

Bunun için tek yapmanız gereken açtığınız word dosyasını, farklı kaydet seçeneğini kullanarak bir web sayfası olarak kaydetmeniz. Kaydetme işlemi sonrasında elinizde bir html dosyası birde html dosyasında kullandığınız resim vb materyallerin yer aldığı bir klasör olacaktır.

Basitçe örneklemek gerekirse;

Elimizde Metin.doc diye bir word belgesi olsun ve bu dosyanın içindede resimler ve yazılar olsun.

1- Bu belgeyi Word programı ile açalım,
    2- Dosya menüsünden farklı kaydet diyelim,
    3- Dosya adı kısmına Metin_Web yazalım,
    4- Hemen altındaki dosya türü bölümünden de Web sayfasını seçelim.
    5- MetinWeb isimli yeni oluşturacağımız web sayfasını nereye kaydedeceğimizide seçtikten sonra Kaydet butonuna basalım,
    6- Dosyamızı kaydettiğimiz yere giderek (örneğin; Belgelerim) MetinWeb adındaki dosyamızı bulalım ve hemen yanındaki MetinWeb_dosyalar adındaki klasöre çift tıklayarak içine girelim.
    Karışımızda az önceki word dosyasının içinde kullanılan resim dosyaları duruyor olucaktır. Klasöre girerek word dosyasına eklenmiş olan tüm resimleri özgün boyutları ile kullanabilirsiniz.
    the EARTH HAS MUSIC, FOR THOSE WHO LISTEN...

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Ellerine sağlık kaktus, paylaştığın için teşekkür ediyorum :saygi Denedim, gayet pratik ve kullanışlı oldu.
    Bu gün ben de farklı bir yöntem bulmuştum, ama onda tek tek, her fotoğraf için işlem yapmak gerekiyordu, ki bu zaman alan ve sıkıcı bir işlemdi. Özellikle fazla fotoğraf olduğunu düşünürsek...
    Bir nevi kurtarıcı oldun yani

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Afyon
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Ben boyle yapmiyodum deneyecegim. Benim yaptigim yontem world dosyasini programiyla aciyorum. Fotografin uzerine gelip kopyaliyorum. Daha sonra bos bir paint dosyasi acarak kopyaladigim fotografi buraya yapistiriyorum. Gerekli olan sayfayi fotografa gore ayarlayip kaydet diyerek kaydediyordum. Ama sizin yonteminiz daha pratik geldi paylasim icin tesekkurler sevgili kaktus

Kullanıcı kaktus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Adelaide
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    49
    O da bir yontem ama word dosyasinda cok resim oldugunda, fazla islem adimi gerektiriyor. Hepsini tek tek cikarmak, kaydetmek vs... Bilgisayar aleminde tembel isi uygulamalari seviyorum ben

Elimde hali hazirda fotografli bir word dosyasi yoktu, o yuzden resimli aciklama koyamadim... Ama gulenmelek denemis ve basarili olmus sanirim :kasli:
    the EARTH HAS MUSIC, FOR THOSE WHO LISTEN...

Üst Yönetim Miss_Menas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.850
    Beğenilmiş
    633
    Hemen bir dosya gönderebilirim, Sevgili kaktus.
    Önce yardımın için çok Teşekkür ederim.
    O kadar çok deneme yaptımki, yapboz misali bir türlü başaramamıştım. Nerdeyse dosyayı gümletecektim