Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 8 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 8 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127

Telefondan Foruma Nasıl Fotoğraf Yüklenir ?

Bu uygulamayı android işletim sistemi kullanan telefonlar ve tabletler için kullanabileceğimizi düşünüyorum. Diğer işletim sistemlerinde kullanım tecrübesi olan üyelerimiz yine bu başlıkta tecrübelerini aktarmaya devam edebilirler.
    Anlatımı görsellerle desteklemeye çalışacağım.

Android işletim sistemli telefonda foruma fotoğraf yükleme

İşlem 1: Forumda mesaj yazacağımız kısımda fotoğraf ekleme butonuna tıklıyoruz. (Fotoğraf-1, ok işareti ile belirtilmiş bölge!)

1.jpg

İşlem 2: Açılan pencerede "Dosyaları Seç" yazısına tıklıyoruz. (Fotoğraf-2, ok işareti ile belirtilmiş bölge!)

2.jpg

İşlem 3: Açılan yeni pencerede "Belgeler" yazan bölüme tıklıyoruz (Fotoğraf-3, ok işareti ile belirtilmiş bölge!)

3.jpg

İşlem 4: Belgere tıkladıktan sonra karşımıza çıkan bölümden fotoğrafın bulunduğu klasörü bulup açıyoruz. Klasörün içinden yüklemek istediğimiz fotoğrafı bulup üzerine tıklıyoruz. (Fotoğraf-4)

4.jpg

İşlem 5: Seçilen fotoğrafın yüklenebilmesi için "Eklentiyi Yükle" yazan yere tıklıyoruz. (Fotoğraf-5, ok işareti ile belirtilmiş bölge!)

5.jpg

İşlem 6: Fotoğraf (eklenti) yükleme işlemimiz tamamlandı ve artık mesajımızı tamamlayıp konuya gönderebiliriz. (Fotoğraf-6)

6.jpg
    Konu gokselcetin tarafından (04-03-2015 Saat 09:47 PM ) değiştirilmiştir.

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Detaylı anlatım ve görsellerle açıklama için teşekkür ediyorum sn gokselcetin

Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127
    Üyelerimize yardımı olabilecekse ne mutlu sn. gülen melek. Şimdi de telefonda fotoğraf boyutu küçültme ile ilgili bir paylaşım yapacağım.

Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127

Telefondaki fotoğrafın boyutunu küçültme

Foruma fotoğraf yüklerken yaşadığımız sıkıntılardan biri de fotoğraf boyutunun çok büyük olabilmesi nedeniyle bazen fotoğrafın yüklenememesi ve ya yüklemenin çok uzun sürmesi.

Bu durumu hiç yaşamamak için kendi kullandığım bir yöntemi sizlerle paylaşmak istedim.

İşlem 1: Telefondan küçültmek istediğimiz fotoğrafı açıyoruz.
    Fotoğrafın ilk boyut ve çözünürlük bilgilerine menünüzdeki "Ayrıntılar" kısmından ulaşabilirsiniz. (Fotoğraf-1, Boyut ve Çözünürlük bilgileri)

2.jpg

İşlem 2: İkinci fotoğrafın üzerindeki ok işareti olan kısma tıklıyoruz. Bu işaret fotoğrafı "fotoğraf düzenleyici uygulamasına" yönlendiriyor. (Fotoğraf-2, ok işareti ile belirtilmiş bölge)

1.jpg

Ben fotoğraflarımı bu uygulama ile düzenliyorum. (Fotoğraf-3, Fotoğraf düzenleyici)

f.jpg

İşlem 3: Karşımıza çıkan düzenleyici ekranında yapacağımız küçük bir işlemle dahi fotoğrafımızın boyutu küçülecektir. Aşağıdaki fotoğrafta görülen telefon menüsünde alttaki seçeneklerden herhangi birini kullanmanız sayesinde ekranın üst kısmında kaydet butonu çıkacaktır. İşlemi gerçekleştirip kaydet butonuna tıklıyoruz. (Fotoğraf-4, düzenleyici menüsü)

3.jpg

Artık işlemlerimiz bitti ve fotoğrafımızın boyutu foruma daha rahat yüklenebilecek şekilde otomatik olarak ayarlamış oldu. Aşağıdaki görselde fotoğrafımızın yeni boyut ve çözünürlük bilgilerini görebiliriz.
    Fotoğrafımızın ilk boyutu 1,7 MB iken 1,1 MB'ta , çözünürlük 3264x2448 iken 1280x960'a düşmüş oldu. Bu değerler her fotoğrafta farklı çıkabilir fakat önemli olan fotoğrafın daha küçük boyuta indirilmesi.

(Fotoğraf-4, Yeni Boyut ve Çözünürlük bilgileri)
    4.jpg

Üst Yönetim Miss_Menas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.846
    Beğenilmiş
    631
    Telefonla foruma erişim yapan herkese muazzam bir yardım başlığı. Teşekkürler Göksel bey, ellerinize sağlık.

Telefondan resim ekleyen devrik tepetakla, buyursun bu başlığa diyormuşum

Ayrıldı
    Nereden
    Şile/İstanbul
    Beğen
    35
    Beğenilmiş
    66
    Süper olmuş Göksel bey ellerinize sağlık.

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Çok denememe rağmen fotoğraf yüklemede başarılı olamadım ama Harfiyen de yerine getiriyorum oysa
    Acaba başka bir ipucu felan olabilir mi

Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127
    Son dönemlerde sebebini anlayamadığım şekilde ben de yükleme yapamıyorum telefondan. Fakat bu ya tarayıcılardan ya da bizim site ile alakalı bir durum olsa gerek.

Bulletin'e bir sorulabilir belki.