Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 1 Toplam 63 Sayfadan 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1253 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 20 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Üst Yönetim Miss_Menas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625

Mum Çiçeği Sohbet

Nette Mum çiçeği arayan, benim gibi yakınlarında bulamayan, buluncada adı Çılgın Hoyacı'ya çıkan varmıdır acaba

Bir anımla başlamak istedim Hoya sohbetimize.

Birgün Antalya'daki toprak saksı satan sakcımdayım. Hoya saksıları aldım epeycene vardı 75 tanede menekşe saksısı seçtim altlarındaki deliklerini büyüttürmek için saksı atölyesine girdim.

Heyecanla şöyle olsun böyle olsun anlatıyorum, birtaraftanda kaktüslerim için 20 kadar toprak saksı alacağım aklımda.
    Ustaya diyorum 20 tanede kaktüs saksısı seçip geliyorum, saksıların altları delik değil.

Usta aynen şöyle diyor kalmadı, nasıl olur az evvel birdünya saksı vardı şakamı yapıyorsunuz diyorum:shock, çaktırmadan atölyedeki çiftleri gösterdi, hepsini onlar aldı dedi...

200 e yakın kaktüs saksısını almışlar Atölyede boyatmak için girmişler, renk seçiyorlar daha doğrusu benim işimin bitmesini bekliyorlar.

Bu arada bende onlar tarafından zaten farkedilmişim, birbirlerine diyorlarmış sen başla sor ne için alıyor hanım o kadar saksıyı diye.

Çekinmişlerki bana birşey soran olmuyor.

Tabii ben 20 tane kaktüs saksısı alacağım ya, yanlarına gittim. 20 tanesinde defo var o saksıların isterseniz ben seçmenize yardımcı olayım dedim :ee

Bana bir bakış fırlattılar şaşkın bir şekilde, hepside bir anda saksıların başına üşüştü, ben gülmekten çatlamak üzreyim

Sohbetimiz başladı bu arada 20 tane saksıyıda kaptım yani.

Ne yetiştirildiğine gelince, heyecanlı heyecanlı 5 çılgın bir arada, atölye ustası hiç yabancı değil bu tarz sohbetlere kıs kıs gülüyor....

Menekşe, Kaktüs derken ortak Dostlarımız varmış, konu Hoyaya gelince AAAA O ÇILGIN HOYACI SİZMİSİNİZ demesinlermi :oo:

Çılgınmı delilikmi bilemiyorum dedim, Tatlı bir Delilik bana göre....

Antalya'daki Hoya cafeye gelmişler ben yokmuşum yerimde kapılar kapalı...
    Herbir kapıyı açmayı denemişler (Terasta cafeye girmek için 5 kapı vardı), söyledikleri şuydu kedinin çiçeğere baktığı gibi pencerelerden baktık verandada oturduk telefonunuzda yok arayamadık Sizi dediler.

Buna benzer birsürü hikayelerim vardır...

İlerde derleme yapıp bir Roman bile çıkar kimbilir:confused Sizlerle birlikte yaşayacağımız birçok acı tatlı anımız olacak

Miss_Menas, Çılgın Hoyacı'nın hikayelerinden birtanesi....

Sizlerinde Hoya hikayelerinizi, maceralarınızı dinlemeyi, açan çiçeklerin sevincini, kayıplarımızın hüzünlerini paylaşacağız bu başlıkta.

Başlığımıza Hoşgeldiniz, keyifli hoş sohbetler dilerim...
    mert76 (10-05-2017), İmren (28-04-2016) Bunu beğendi.

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    2 saattir Hoya başlıklarınızı okumaktayım nihayet bitti. Tatlı bir duygu tarifi yok, mutluluk nasıl tasvir edilebilirki

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Hoya başlığımı açayımmı? ne dersiniz zamanı gelmişmidir acaba:karisik

Ayrıldı
    Nereden
    ------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    34
    Gelmiş mi ne demek Miss_Menas hanımcığım, hoya sayfanızın zamanı çoktan geçti bile. Hemen açında uçsuz bucaksız güzelliklere dalalım. Türlerinizi sayfaya bolca doldurun hemen zevkle bıkmadan takip edelim. Hoya kraliçemizin hoyalarına doyulurmu mu? Şimdi ne kadar çok çiçeklenmişlerdir.

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Kadriye hanıma katılıyorum. Bu soru bizim gibi hoyacılara sorulmaz bileDört gözle bekliyoruz paylaşımlarınızı sevgili Miss_Menas.

Kullanıcı cezalı üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak Dostu
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    230
    Açayım mı ne demek :karisik Ben çiçek fotoğrafı istiyorum acilen Bahar geldi, havalar güzel, gözümüz gönlümüz şenlensin azıcık :gok

Kullanıcı erena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    ankara
    Beğen
    41
    Beğenilmiş
    9
    sevgili miss_menas sabırsızlıkla bekliyoruz başlığınızı öğreneceğmiz çok şey var.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    İstanbul
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    2
    sevgili miss_menas . bende özellikle en son ortak siparişle gelen ,hoyaları merak ediyorum .

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    En son siparişimizle gelişmeler maalesef iç açıcı değiller. 4 günlük ayrılığım özellikle bu türlerde en çok kayıplar verdim.
    Sağlık olsun diyorum...

Bugün seradan birkaç görsel, dün gece çeliklediğim Hoya kerrii ler, sinir harbi yaşattı son 2 Yıldır. Alt raftan üst rafıda aşağılayıp tavanda kıvrılan bu Hoyamı en son sonbaharda budayıp tımarlayıp ege üniversitesine götürmüştüm tüm çeliklerini...

Yapacağını yine yaptı, birkaç ayda kendini toparlayıp, üst raftaki hoyaları yine boğarcasına sarmalamıştı. Eeee yeter artık deyip tam budamayla yer değişikliği zamanı geldide geçiyordu.

Hoya kerrii isteyenlere süpriz ve umut, üst raftaki diğer hoyalarımada derin bir nefes almak olacak bu durum.

2-SAM_0909.jpg

3-SAM_0910.jpg

4-SAM_0911.jpg

6-SAM_0913.jpg

Alt rafta bazı hoyalar var alabildiğine gelişmiş ve sarmaş dolaş olmuşlar. Ne yapmalıyım? zaten herbirisinden kalıcı saksıda anaçlarım var. Malum çeliklenecek ve yeni umutlara sevinç ve mutluluk kaynağı olacaklar.

1-SAM_0908.jpg

5-SAM_0912.jpg
    Rainac (15-04-2016) Bunu beğendi.

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Sevgili Miss_Menas, yurt dışı siparişinden gelen hoyalarınız için üzüldüm. Bizde varsa,ki çoğu yok, telafi ederiz. Hiç sorun değil. Kaybettiğiniz hangi türler?
    Bir keriim bile yok Ne güzel olmuş öyle. Keriinin yanındaki serpens mi? Minicik yapraklı.
    Hoya manzarası seyretmek çok güzel,dal,çelik,yaprak,toplu görüntü,küçücük bir sürgün hiç fark etmez

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Teşekkür ederim öncelikle, Sevgili edelvays58.

Sizden isteyebileceğim sadece Hoya cystiantha var, ve biliyorum çok zor büyüyen çelik alınabilecek duruma gelmesi için en az 1 yıl geçmesi gerekiyor. Bebiş diyebileceğimiz bu türü ben size kazandırdım, bilmenizi isterimki bütün samimiyetimle Türkiyede bir Hoya sevdalısı Dostumda bu tür yaşamakta, bilinizki bu tür benim için kayıp sayılmaz.
    Çelik alabileceğiniz zamanı sabırla bekleyeceğim, Yurtdışı siparişime eklemeyeceğim, nedeni ise hem siz benden farklı bir türe sahip olurken paramızda Yurtdışına gitmemiş olacak.

Sabırla bekleyeceğim ve teklifiniz beni çok ama çok Mutlu etti.

Hoya kerrii ye gelince, edepsiz ciddi bir tımarı ve yer değişikliğini çoktan istiyordu. Çiçeğe geçtiği dönemde elim makasa varmayacaktı biliyorum. Zararın neresinden dönersem kardır misali attım makası gitti.:kizgin Kalıcı saksısıda değişecek yeride bu şekilde.

En son Yurtdışı siparişimizi bildiğiniz üzere, sizlerde olmayan türleri ekleyip eleme yapmıştım. Kayıplarım maalesef Türkiyede başka bir koleksiyonerde olmayan türler.

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Alıntı Altın_Dal Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    sevgili miss_menas . bende özellikle en son ortak siparişle gelen ,hoyaları merak ediyorum .
    Sevgili Altın_Dal,
    biraz daha sabır diyorum. Önümüzdeki hafta son siparişime ait kalanların güncel görsellerini ekleyeceğim.

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Değerli Hoya sevdalısı Koleksiyoner Arkadaşlarım ve Dostlarım. Bende biliyorum ki başlığımı çoktan açmış olmam gerekiyordu. Hem sizleri mahrum bıraktım hem kendim ihmal ederek güncel paylaşımlara ara verdim.

Hani sordumya zamanı gelmişmidir, aslında geçti bile, lakin benim zaman la yarışmam biraz daha geciktirecek başlığı açmam için.
    Sizlerin paylaşımı beni Hoyalarımdan uzakta olduğum şu dönemde vazgeçmemi engellediğini tabiiki hiçbiriniz bilmiyorsunuz.

Lütfen ufacık bir detayı bile paylaşmaya devam ediniz, bu hepimizin birlikte atan çırpınan heyacanını öyle canlı tutuyorki anlatmamın imkanı yoktur.

Hoyalarımdan uzakta iken kafamı yastığa koymadan Sizlerin paylaşımlarını gördükçe ben biraz daha hem sizlere verdiğim heyecana hem kendi heyecanıma daha sımsıkı sarılıyorum.
    Acaba şu anda sürgünmü uzatıyor susuzmu derken uyumadan önce seramı düşünüp rüyama girsin diye temennide bulunuyorum.

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Offfff, Hoya kerrii yi fena kırpmışım ya, bu kadar kırpmam gerekmiyordu sanki

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Hoya cystianthanın gözünün içine bakıyorum yan sürgün vermesi için ama habire tek daldaki sürgünü uzatıyor. Bir ara sayfamda paylaşırım

Ayrıldı
    Nereden
    ------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    34
    Ah sormayın bizde de bugün neler oldu hoya eskimo açarmışta parfüm gibi kokular saçarmış.

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Alıntı edelvays58 Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Hoya cystianthanın gözünün içine bakıyorum yan sürgün vermesi için ama habire tek daldaki sürgünü uzatıyor. Bir ara sayfamda paylaşırım
    Biryerlerde diyemiyeceğim, Sevgi dolu bilinçli ellerde büyüdüğünü bilmek özelliklede gelişip serpildiğini bilmek bu türü zaten kazanmışız demektir.
    Varsın tek dal olarak büyüsün, bu arada tek dal serpilen hoyaları yan çoklu dallara teşvik uç çelik almaktan geçer.
    Oyyyy, kendime pay çıkartırcasına bir tavsiye olarak algılanmasın lütfen, bu gerçek tecrübe

Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.840
    Beğenilmiş
    625
    Alıntı Kadriş Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Ah sormayın bizde de bugün neler oldu hoya eskimo açarmışta parfüm gibi kokular saçarmış.
    Acil başlığına taç olsun görselleri ve koku tarifi yakışır doğrusu. İsterizzzz

Kullanıcı cezalı üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak Dostu
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    230
    Hah buldum sevgili Miss-Menas. Geçen gün Hoya Blashernaezii'nin çiçeklerine benzeyen var demiştim ya (ne benzetme ama ), Hoya cystiantha idi.
    Yurt dışından geldiğinde kötü durumdaydı zaten ve öldü

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    İstanbul
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    2
    benimde hoya cystiantha diatomitte büyüyor, gelişimi şimdilik güzel gidiyor bir şey olmasın , diye gelişimini dikkatle takip ediyorum, geldiğinde üzerinde sadece iki yaprak vardı , yaşaması için çok emek verdim ,sonunda beni sevindirdi .
    adneser (04-04-2016) Bunu beğendi.
    Konu Altın_Dal tarafından (04-04-2014 Saat 08:49 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 63 Sayfadan 1231151 ... SonuncuSonuncu