Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 20 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Kullanıcı Raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5

Etobur Bitki Tohumu Paylaşımı

Merhabalar, elimde bazı türlerden fazla tohumlar var ve bu tohumları bu bitkileri merak eden arkadaşlarla paylaşmak isterim. Tohumları isteyen arkadaşlara alıcı ödemeli yurtiçi kargo ile göndermeyi düşünüyorum. Etoburlar özel bir torfta yetiştiklerinden tohumların yanında 7-8cm çapında saksıyı dolduracak toprak karışımını da göndereceğim.

Tek şartım var forumda 2-3 tane de olsa mesajı bulunarak foruma katkıda bulunmuş (en azından denemiş ) olmak.

Drosera Spatulata 30 tohum + toprak >> 3 Kişiye

Drosera Aliciae 20 tohum + toprak >> 2 Kişiye

Drosera Spatulata

Drosera spatulata.jpg

Drosera Aliciae

aliciae.jpg

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    0

Unhappy

Alıntı Raven Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Tek şartım var forumda 2-3 tane de olsa mesajı bulunarak foruma katkıda bulunmuş (en azından denemiş ) olmak.
    ben hiç mesaj yazmadım ama sureklı forumu takıp edıyorum. Yazıları okuyorum. Tohum talep etsem gönderirmisiniz ?

Kullanıcı NukrO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Aydın
    Beğen
    131
    Beğenilmiş
    79
    Bu sayede yazmış oldunuz ilk mesajınızı. Devamı gelir artık.

Bu bitkiyi tohumdan yetiştirmiş biri olarak çok keyifli olduğunu belirtmeliyim. Tüyler üzerindeki yapışkan damlaları izlemek keyif verir...

İyi paylaşımlar.

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Sn Raven, başlığı görür görmez büyük bir heyecanla açtım sayfayı. Bir taraftan da üzülüyorum "eyvah gittiiii, kalmadıııı, bendeki de şans" diye. Ama şu ana kadar yeterli talep görünmüyor. Bu; kendi adıma sevindirici diye düşünürkeeen,

Sonra dedim ki, bu bitkileri çok sevmene rağmen, nasıl yetiştirilir hiç bir bilgin yok. Tohum istesen; nasıl çimlendireceğini, hangi ortamda çimlendiğini, nasıl su kullanıldığını v.s. bilmiyorsun Bu durumda da talep anlamsız olur.

Şimdi;

En azından başlangıç için ufak açıklamalar yapabilirseniz, küçük tüyolar verirseniz... talibim (Yetiştirebileceğimize inanıyorsanız bir de )

Ama;
    Hiç bir bilginiz yokken "bu iş zor" derseniz, kesinlikle kabul ederim. Aksi olursa, yetiştirmesini bilen birine haksızlık olur zaten

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı brkktn Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    ben hiç mesaj yazmadım ama sureklı forumu takıp edıyorum. Yazıları okuyorum. Tohum talep etsem gönderirmisiniz ?
    Sayın Nukro'ya katılıyorum bu ilk mesajınız oldu devamı da gelecektir umarım. En azından gelen tohumların gelişimlerini bile başlangıç olarak paylaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Yani tohum gönderebilirim tabi ki

Alıntı gülen melek Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sn Raven, başlığı görür görmez büyük bir heyecanla açtım sayfayı. Bir taraftan da üzülüyorum "eyvah gittiiii, kalmadıııı, bendeki de şans" diye. Ama şu ana kadar yeterli talep görünmüyor. Bu; kendi adıma sevindirici diye düşünürkeeen,

Sonra dedim ki, bu bitkileri çok sevmene rağmen, nasıl yetiştirilir hiç bir bilgin yok. Tohum istesen; nasıl çimlendireceğini, hangi ortamda çimlendiğini, nasıl su kullanıldığını v.s. bilmiyorsun Bu durumda da talep anlamsız olur.

Şimdi;

En azından başlangıç için ufak açıklamalar yapabilirseniz, küçük tüyolar verirseniz... talibim (Yetiştirebileceğimize inanıyorsanız bir de )

Ama;
    Hiç bir bilginiz yokken "bu iş zor" derseniz, kesinlikle kabul ederim. Aksi olursa, yetiştirmesini bilen birine haksızlık olur zaten
    Sayın Gülen Melek, bu iki tür de oldukça dayanıklı ve basit türlerdir, bitkilerle az da olsa ilgili herhangi birisi tarafından kolaylıkla yetiştirilir. Başlangıç olarak kesinlikle öneririm.

Bilgi konusuna gelirsek, zaten bu aralar düşünüyordum yavaş yavaş yetiştirmeyi anlatmayı, bu tohumlar bahanesi olur Merak etmeyin her türlü sorularınıza da ayrıca cevap vermeye çalışırım bilgim dahilinde. Yetiştirirken keyif alacağınızı düşünüyorum

Belki bu türlerle başlayıp ilerleyen zamanlarda venüs sinek kapan tohumları da paylaşabilirim elimde fazladan olursa.

Sayın Brkktn ve Gülen Melek hangi türden istediğinizi ve adreslerinizi mesaj olarak gönderirseniz önümüzdeki hafta tohumları gönderebilirim.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sn. Raven çok teşekkür ederim. Ben sadece tohum istiyorum onu da posta zarfı ile gönderebiliyor musunuz?

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Sn. Raven çok sevindim ve teşekkür ediyorum

Ben Drosera Spatulata tahumundan rica ediyorum o zaman

Etobur bitkilerde suyun da çok önemli olduğunu biliyorum. Akü suyu mu kullanılıyordu, saf olması gerekiyordu sanki

Ön hazırlık olarak ve acilen suyu bulmalıyım önce değil mi ?

Adresimi özel mesajla gönderiyorum

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Sn. Raven çok teşekkür ederim. Ben sadece tohum istiyorum onu da posta zarfı ile gönderebiliyor musunuz?
    Sn. Raven çok sevindim ve teşekkür ediyorum

Ben Drosera Spatulata tahumundan rica ediyorum o zaman

Etobur bitkilerde suyun da çok önemli olduğunu biliyorum. Akü suyu mu kullanılıyordu, saf olması gerekiyordu sanki

Ön hazırlık olarak ve acilen suyu bulmalıyım önce değil mi ?

Adresimi özel mesajla gönderiyorum

İlk önce saf sularınızı (yağmur suyu da olur) hazır tutun arkadaşlar Diğer bilgileri bugün yarın yazacağım etobur bölümüne.

Bir de sayın Brkktn , posta zarfı ile göndermemden kastınız PTT ile mi göndereyim? Çünkü PTT ile uzun sürüyor ve havalar da soğuk olduğu için yolda uzun süre kalmasını istemem açıkçası. yoksa sadece tohum göndereyim ama kargoyla zarf içinde mi anlayamadım açıkçası Ve etobur torfu elinizde mevcut mu?

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Raven Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    İlk önce saf sularınızı (yağmur suyu da olur) hazır tutun arkadaşlar Diğer bilgileri bugün yarın yazacağım etobur bölümüne.

Bir de sayın Brkktn , posta zarfı ile göndermemden kastınız PTT ile mi göndereyim? Çünkü PTT ile uzun sürüyor ve havalar da soğuk olduğu için yolda uzun süre kalmasını istemem açıkçası. yoksa sadece tohum göndereyim ama kargoyla zarf içinde mi anlayamadım açıkçası Ve etobur torfu elinizde mevcut mu?
    Sn. Raven normal postayı kastetmiştim . 1 hafta içerisinde geliyor ancak tohumlar zarar görür diyorsanız ben de zarar görmelerini istemem. Genel kullanım amaçlı torf almıştım. torf + perlit karışımı yaptım o olur mu acaba?

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Sn. Raven normal postayı kastetmiştim . 1 hafta içerisinde geliyor ancak tohumlar zarar görür diyorsanız ben de zarar görmelerini istemem. Genel kullanım amaçlı torf almıştım. torf + perlit karışımı yaptım o olur mu acaba?
    Maalesef genel amaçlı torflar kesinlikle olmaz sphagnum torfu gereklidir; normal içme suları veya çeşme suları da kesinlikle olmaz en önemli konular bunlar
    O yüzden ben size kargo ile torf karışımını da göndereyim

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    0
    tekrardan teşekkür ederim. sadece yağmur suyu mu olacak yoksa su konusunda başka alternatifleri de var mı?

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    tekrardan teşekkür ederim. sadece yağmur suyu mu olacak yoksa su konusunda başka alternatifleri de var mı?
    Beklenen cevaplar etobur bitkiler bölümüne taze geldi

http://www.toprakana.net/forum/showt...-%E7imlendirme

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Arkadaşlar tohumlarınızı bugün gönderebildim sonunda, yarın elinize geçer sanırım. Başka merak edip isteyen arkadaşlar olursa havalar iyice soğumadan gönderebilirim.

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Çok teşekkür ediyoruz Sn Raven, büyük bir heyecanla bekleniyorlar

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Beklenenler geldi, kargoyu teslim aldım ve tekrar teşekkürler

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Güle güle büyütün, büyütürken bizimle de paylaşın gelişmelerini

Moderatör adneser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    1.883
    Beğenilmiş
    525
    Gelişme periyot'unu merakla bekliyoruz, Sn Gülen melek, tabiii fotoğraflı olarak.

Ne kadar yaşlı olursan ol,
    Bu gün!!!
    Bir daha,
    Hiç olamayacağın kadar gençsin.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sn. Raven kargoyu teslim aldım. tohum ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Kullanıcı Sefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Manisa/Akhisar
    Beğen
    60
    Beğenilmiş
    59
    Önce konu aktif mi ? Forumun en genç üyesi olarak tek başıma yetiştireceğim ilk tohumlarım olacak bu tohumları talep edebilir miyim ? lütfen konu aktif değilse yazdıklarımı dilkate almayınız ( Annem etobur deyince kardeşimi yiyer diye korktu

Drosera Spatulata

Drosera Aliciae

Nereden
    eskişehir - antalya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı serhatefekaya Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Önce konu aktif mi ? Forumun en genç üyesi olarak tek başıma yetiştireceğim ilk tohumlarım olacak bu tohumları talep edebilir miyim ? lütfen konu aktif değilse yazdıklarımı dilkate almayınız ( Annem etobur deyince kardeşimi yiyer diye korktu

Drosera Spatulata

Drosera Aliciae

Konu aktif merak etmeyin Hangi türün tohumundan istediğinizi ve adres bilgilerinizi özel mesaj olarak atarsanız gönderebilirim tabii ki.

Burada genel olarak bilgiler mevcut bakım ve ekim ile ilgili okumanızı öneririm.

http://www.toprakana.net/forum/showt...-%E7imlendirme

Bu arada annenize endişe etmemesini söyleyin papatya ne kadar zararlıysa etobur bitkiler de o kadar zararlı Hatta yine bir ek bilgi vereyim, hani papatyanın çayı yapılır içilir ya, hıh işte Türkiye'de yetişen Drosera türlerinden birinin de kaynatılıp çayı yapılıyormuş yöre halkı tarafından aman evde böyle bir şeyi yine de denemeyin

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu