Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 22 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 22 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Adana
    Beğen
    157
    Beğenilmiş
    87
    Sulama: Ananas gelişme ve büyüme döneminde oldukça fazla su isteyen bir bitkidir. Yetiştirildiği bölgelerde Ağustos ayı başından itibaren verilen uyandırma suyu ve kış mevsimi yağışlarının başlangıcına kadar olan dönemde düzenli ve yeterli miktarlarda su ister. Kış mevsiminde ise gerekli su genellikle yağışlardan sağlanır. Özellikle hasat döneminde yağışlar yetersiz ise mutlaka sulama yapılmalıdır. Susuz kalan bitkilerde verim ve kalite düşer. Ananas yetiştiriciliğinde damla sulama sistemi kurulmalıdır.

Gübreleme:
    Ananas yüksek oranda azot ve potasyum isteyen yüzlek köklü bir bitkidir. Azot meyve iriliği ve toplam verim için önemli olan bir elementtir. Birçok yetiştiricilik yapılan bölgelerde üre uygulamalarının verimi artırdığı görülmüştür. Mikro elementlerden magnezyum meyve ağırlığında önemlidir. Demirli şelatların kullanımı da irilik ve verimde artış sağlamaktadır.
    adneser (20-03-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Adana
    Beğen
    157
    Beğenilmiş
    87
    Ananas köklendirme denemelerim. Markette kesilmiş atılmak üzere ananasın taç kısımlarını topladım. Alırken üsteki uç kısım yapraklarını sağlam içi çürümemiş olanları seçin. Bazıları nemden, taşıma sırasında zarardan sanıyorum çürümüş. Ananas meyveli yeri koparın. Kalan sapın ucunu kesin. Meyveli parça kalmasın. Yaprakları ucundan başlayıp koparın. Uç kısımdakiler küçük yapraklı. Aşağı doğru çekerek değil kendinize doğru yırtarak koparın. Küçük yapraklı olanların altında kökler çıkıyor zarar görmesin. Hepsinde çıkmadı. Yaprakları alttan sırayla en üstteki olanı koparın. Diğer yaprağın alttında olanı koparmaya çalışmayın. Sırayla sapı çevirerek yapınca kolay oluyor. 8-10 gün kurutun yazmışlar fakat ben beklemedim hepsini bir plastik kovaya doldurup biraz su ekledim. Bakalım ne olacak.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    adneser (20-03-2016), Milla (21-03-2016) Bunu beğendi.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12