Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 14 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 14 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    243

Kelime ya da Cümleye Link Verme Nasıl Yapılır ?

Mesaj yazarken, bazen bir kelimeye ya da cümleye link vermek isteyebiliriz.
    Gayet basit bir yöntemle bunu yapıyoruz

Örneğin; ben yukarıda yazdığım "link vermek" kelimelerine, güzel bir çiçeğin bulunduğu sayfayı link olarak vereceğim.
    Önce o 2 kelimeyi seçeceğim, yani mavi yaparak seçili hale getireceğim.

1.jpg

Sonra linkini vermek istediğim çiçeğin bulunduğu sayfadaki adres satırını kopyalayıp,

2.jpg

Mesajı yazdığımız sayfada bulunan simgeler arasındaki, küçük dünya simgesine (1) tıklayarak, kopyaladığımız adres satırını, açılan penceredeki URL çubuğuna (2) yapıştırıyoruz ve tamam diyoruz.

3.jpg

Görüldüğü gibi link verdiğimiz kelimeler mor renk alarak kendini belli etmiş durumda.

4.jpg

Bu işlemi; ister forumda herhangi bir mesajı örnek göstermek için, isterseniz forumdaki bir fotoğrafı link olarak vermek için, isterseniz de internetten herhangi bir sayfayı örnek vermek için yapabiliriz. Yöntem aynıdır

Kolay gelsin
    oğuz@benim_ciceklerim (07-03-2017) Bunu beğendi.

Moderatör ayoruk81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Bu konu kimin ihtisas alanına giriyor bilmiyorum ama sevgili Göksel Çetin bu mesajında benden bahsettiğine dair, bana beğeni bildirimleri bölümünden, "Göksel Çetin sizden bahsetti" diye bildirim geldi. Bu çok güzel bir uygulama. Bende yapmayı denedim ama bir türlü beceremedim Yardımcı olursanız sevinirim
    Hiçbir İyilik Cezasız Kalmaz(Anonim)

Moderatör adneser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    1.872
    Beğenilmiş
    522
    Alıntı ayoruk81 Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bu konu kimin ihtisas alanına giriyor bilmiyorum ama sevgili Göksel Çetin bu mesajında benden bahsettiğine dair, bana beğeni bildirimleri bölümünden, "Göksel Çetin sizden bahsetti" diye bildirim geldi. Bu çok güzel bir uygulama. Bende yapmayı denedim ama bir türlü beceremedim Yardımcı olursanız sevinirim
    Sn Miss_Menas Saat 20:30 da metro turizm in Düzce den Antalya seferi var. Antalya varış sabah 07:30. Bana en geç 17:00 a kadar bu gönderim için gerekli adres, tel ve iletişim bilgilerinizi özel mesajla gönderirseniz size sabah kahvaltısına yetişecek domates ve biber gönderebilirim

Sn Ayoruk
    Sayfanınsağ üst köşedeki mesaj nosunun yanındaki kutucuğu işaretleyip, mesaj adresini kopyalayın daha sonra yazmış olduğunuz (gelişmiş mesaj seçip) mesajınızın kelimesinin üzerinde farenin sol tıklayıp mavi yaptınız ve yukarıdaki link ekleyi seçtiniz, açılan pencerede<<http>>silip adresi yapıştırın işlem tamam, kolay gelsin

Ne kadar yaşlı olursan ol,
    Bu gün!!!
    Bir daha,
    Hiç olamayacağın kadar gençsin.

Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Hayır hayır Sn Adneser, siz benim söylemeye çalıştığım şeyi yanlış anladınız Herhangi bir kelimeye bir mesajın adres linkinin nasıl verildiğini biliyorum. Benim söylemeye çalıştığım şey o değil. Şimdi size anlatmaya çalışsam çok karıştıracam hiç anlamayacaksınız Bu soruma aslında Göksel Çetin kendi cevap verse daha uygun olacak. Çünkü ne demek istediğimi en iyi o anlar.
    Konu ayoruk81 tarafından (30-08-2015 Saat 03:22 PM ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Sn adneser sanırım yine kendi sorumu kendim çözdüm. Size bu mesajım için "ayoruk81 şurada sizden bahsetti" diye mesaj geldiyse sorun çözülmüş demektir.

Eğer doğru ise yaptığım nasıl yaptığımı tarif ediyorum

Önce mesaja sizin adınızı yazdım. sonra sizin nick adınızın üzerine sağ tıklayarak, "bağlantı adresini kopyala" yı seçtim.

adneser.jpg

Daha sonra mesaja yazdığım sizin nick adınızı seçili duruma getirerek köprü eklemeye tıklayarak açılan pencere de ki yere yapıştırdım.

adneser1.jpg

adneser2.jpg

Daha sonra ise mesajımı tamamlayarak yayınladım

Olmuşmudur

LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarı da izlemiş olduğum yöntemin yanlış olduğunu belirtmek ve doğrusunu size belirtmek amacı ile bu mesajıma ek yapıyorum.

Herhangi bir konu başlığında yazacağınız bir mesajın, başka bir arkadaşınızında dikkatini çekip yönlendirilmesini sağlamak için, yazdığınız mesaj içerisinde o arkadaşınızın forumda geçen nick adını yazmadan önce, arada boşluk olmaksızın "@" işaretini yazıp, sonra nick adını yazarsanız, o arkadaşınıza sizin (X)konu başlığında bahsedildiğine dair bildirim gider ve o arkadaşınız sizin mesajınıza yönlendirilir.
    Konu ayoruk81 tarafından (31-08-2015 Saat 05:05 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Bu mesajda uyguladığım ilk yöntem yanlış

Moderatör adneser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    1.872
    Beğenilmiş
    522
    Sorun çözülmüş Sn Ayoruk.
    ayoruk81 (10-03-2017) Bunu beğendi.

Ne kadar yaşlı olursan ol,
    Bu gün!!!
    Bir daha,
    Hiç olamayacağın kadar gençsin.

Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127
    Sn. @ayoruk81, mesajlarınızı şu an farkettim fakat bana da bildirim gelmedi maalesef.

Ama şu şekilde çözebiliriz;

Üye adının başına "@" bu işareti eklediğinizde adını belirttiğiniz üyeye bildirim gitmekte. Evet bence de güzel bir uygulama ve bunun için Sn. netr0n'a teşekkür ederiz.

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    243
    Sn @ayoruk81 , sizin 5. mesajda yaptığınız işlem de sonuçta aynı sayfaya yönlendiriyor fakat bahsi geçen mesaj için açıklama görünmüyor. Mesajı görmesini istediğiniz kişiye bildirim gitmiyor yani (Anlatabildim mi acaba, biraz karışık mı oldu )

Bildirim gidebilmesi için Sn gokselcetin'in 7. mesajdaki açıklamalarını yapmanız gerekiyor

Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Sn @gülen melek ve Sn @gokselcetin şimdi bu mesajımla ilgili bildirim size ulaştı mı?

Evet bence de Sn @NukrO ya çok teşekkürler. Böyle bir özellik eklediği için

Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Pardon özür @netr0n yazacağım yerde Nukro olmuş. Her ikinizden de özür dilerim

Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127
    Sn @ayoruk81 ilginçtir ki bana bildirim yine gelmedi. Fakat bu durumun sizden kaynaklanmadığı ortada. Ufak çaplı bir problem olabilir.

Galiba bizim etiketlemelerimiz de size bildirim olarak gelmedi.

Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Sn @gokselcetin, sizin etiketlemelerinizle ilgili bana bildirim geldi. Ben aynı etiketlemeyi Sn Adneser' e de yaptım. O #6. mesaj da "sorun çözülmüş Sn Ayoruk" diye cevap vermiş dikkat ederseniz. Ama problem nedir? anlıyamadım. Gülen Melek, nukro ve netron dan haber bekliyelim. Bakalım onlar da aynen sizin gibi bildirim almamışlarsa benim gönderim şeklimde bir problem var demektir.

Ziyaretçi
    Nereden
    -
    Beğen
    91
    Beğenilmiş
    127
    Evet şuan bildirim geldi ve bu sayede mesajınızı farkedip cevaplıyorum. Ama biraz önceki mesajda neden gelmedi ben de anlayamadım

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Asıl doğru şekli son mesajımda yaptım da o sebeble önceki mesaj da bildirim gelmedi

Size bildirim gelen mesajım da sadece nick adınızın önüne "@" işaretini koydum başka birşey yapmadım. Ancak diğerlerinde nick adınıza, nickinizin bağlantısını da eklemiştim. Şimdi artık doğru yolu bulduk Demek ki nick adını yazmadan önce (ama forumda olduğu format olarak) "@" işaretini koymak yeterli.