Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa başı 21 ile 40 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Bu gün;
    Su berraklaştı ama çok yosun var. Hatta 2-3 yaprak olduğu gibi yosun ile kaplanmış ve gelişmeyecekler gibi.
    Olabildiğince fazla minik su canlıları da var. Toplu iğne ucu kadarlar, yüzüp duruyorlar suyun içinde
    Veeee yeni bir yaprak ile çiçek geliyooooor

100_0274.jpg

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Ben yarın Bauhause'tayım.

Kullanıcı Asyalotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    İzmir
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    1
    super, super!!!! Bizimle mutlaka o goncay paylaşin sürekli, ne olurrr

Moderatör adneser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    1.872
    Beğenilmiş
    523
    Sn Gülen melek, suyunu sık sık değiştirip yosunlaşmasına müsade etmeyin, bu sene yosunlaşma yüzünden benim su sümbüllerinden çok kaybım var

Ne kadar yaşlı olursan ol,
    Bu gün!!!
    Bir daha,
    Hiç olamayacağın kadar gençsin.

Kullanıcı Asyalotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    İzmir
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    1
    - gölğeli bir yerde dursun - direkt güneş vurmasın, sabah veya akşam üstü 2-3 saat direkt güneş görürse, başlangıçta yeterli, 2-3 tane iribaş içine atsak - yosunlar yemeye severler, ve sık-sık suyu değiştirmeye lazım

Kullanıcı Siyah_Lale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Almanya - Antalya
    Beğen
    640
    Beğenilmiş
    358
    Sevgili gülen melek,
    Yosunlari hic dert etme, bu sene nedense benim gölette de cok yosun var. Icin de 4 baligim oldugu halde yosunlar hizla cogaldi. Ilk zaman yaprak ve tomurcuklari suyun icin de görürken bunlar acmaz demistim. Uzun uzun sakal gibi yosunlarla kapliydi hepsi. Hatta arar ara elimi sokup bu yosunlari temizlemeye bile calistim.
    Baktim bas edemiyorum beklemeye basladim. Su yüzüne cikan tomurcuk ve yapraklar inanilmaz temizdi...
    Eksilme oldugun da ara da su ekliyorum ve baska hic bir sey yapmiyorum. Minik günes enerjisi ile calisan bir fIskiyem var sadece, o da günesi bulursa calisiyor...
    Su saglikli olmasa bu kadar yaprak cikarip cicek acmazdi herhalde...
    Senin cicegini ve rengini merakla bekliyorum...

Beyaz Gülün Bile Gölgesi SiyahtIr

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Ah ben nasıl değiştireyim o suyu, 50 litre, dile kolay Balkonda ya da düz bir zeminde değil ki, dışarıda camın önünde ve en kenarda. Balıkları çıkarmak için bir gün suyu değiştireyim dedim.... ne diz kaldı, ne kol
    Çiçeğini net görebilmek için bile, dizlerimin üstünde cama çıkıyorum

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Lale, bitirdin beni yine ... O havuz muhteşem bir şey zaten. Bir de rengarenk olmamış mı...

Sevgili edelvays58, bence mutlaka deneyin derim
    Geçen gün Bauhausta gördüm yine, ama ölmüş gibiydiler. Talep olmadı herhalde, bakımı da tam yapılmamış... Üzüldüm onlara

Kullanıcı Siyah_Lale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Almanya - Antalya
    Beğen
    640
    Beğenilmiş
    358
    Arkadaslar Nilüfer ler kolay kolay ölmüyorlar.
    Gecen haftalar da ziyarete gittigim bir arkadasim da yaklasik 2,3 aydir paketin de duran Nilüfer setini aldim elin den. Icin de saksisi, cakil taslari, besini ve kök halin de bitkisi vardi.
    Paketi hic acmadan eve geldim, bir baktin az da olsa yesil yerler görünüyor. Hemen saksilandi ve göletin icine kondu. Haftasina yeni yapraklar cikarmaya baslamisti. Simdi yapraklar su yüzüne yaklasti, cicek acar mi bilmiyorum ama Nilüferin cok dayanikli bir bitki oldugunu görmüs oldum...
    Beyaz Gülün Bile Gölgesi SiyahtIr

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Dün, "değildir umarım" diyerek beklemeye başladım. Ama,

100_0344.jpg

Öyleymiş. Yani beyaz açtı

100_0349.jpg

100_0356.jpg

Beyaz kötü bir renk mi ? Hayır. Ama evlerde bakmaya çalışıyoruz malum. Kocaman alanlarımız yok. O yüzden de tercih etmek zorunda kalıyoruz. Ben de pembe olanı tercih etmiştim. Yani şu an kendimi kandırılmış hissediyorum
    Ama sevinmedim mi ? Sevindim tabi ki. Nilüfer çiçeğim var Bir de pembe oluverseydi

Ayrıldı
    Nereden
    ------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    9
    Çok güzel ama sevgili Gülen Melek. Paket ile alınan tohumlarda her zaman oluyor bu karışıklık. Bence keyfini sür ellerine sağlık.

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Oyy, şu güzelliğe bakkk..Muhteşem gülen melek,daha ne istiyorsun. Yanına da al bir pembe ya da kırmızı olur biter. Ben de az önce aldım bauhausetan. Red diye aldım. Size bir sorum olacak.: ağzı geniş ve çok derin olmayan bir leğene koysam olur mu? Leğenin derinliği 17 cm,yoksa kocaman bir kova almam gerekecek.

Moderatör adneser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    1.872
    Beğenilmiş
    523
    Alıntı gülen melek Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Dün, "değildir umarım" diyerek beklemeye başladım. Ama,

Öyleymiş. Yani beyaz açtı

Beyaz kötü bir renk mi ? Hayır. Ama evlerde bakmaya çalışıyoruz malum. Kocaman alanlarımız yok. O yüzden de tercih etmek zorunda kalıyoruz. Ben de pembe olanı tercih etmiştim. Yani şu an kendimi kandırılmış hissediyorum
    Ama sevinmedim mi ? Sevindim tabi ki. Nilüfer çiçeğim var Bir de pembe oluverseydi
    Sn Gülen melek hani derlerya << olsun'da benim olsun >> işte öyle bir şey, nilüfer çiçek açmış ne güzel, elinize emeğinize sağlık.

Ne kadar yaşlı olursan ol,
    Bu gün!!!
    Bir daha,
    Hiç olamayacağın kadar gençsin.

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Çoook teşekkür ederim güzel yorumlarınıza Çiçeği gördüm ya... istediğim olmasa da, o bile yetti
    Aslında yanına bir tane daha olabilir Ama ya o da beyaz çıkarsa

Sevgili edelvays58 bence derinliği az Hani 30-40 cm deseniz belki tamam olabilir de, 17 cm Nerede okuduysam hep 50-70 cm ideal diye yazmışlardı. Ama isterseniz bir deneyin yine de. Belki kimse denemedi, o yüzden yükseklik istiyor diye yazılıyor. Hemen alma şansınız yoksa, şimdilik o leğende dursun bence.
    18. mesajda Sn kasap94'ün, yanılmıyorsam ortadan 2'ye kesilmiş varil (veya bidon, emin değilim) içerisinde yetiştirdikleri var. Ama derinlik tahmini yapamıyorum. İsterseniz fotoğrafı inceleyebilirsiniz.
    Hiç değilse şu 17 litrelik su kovalarından olsa elinizde... ya da vileda kovası Çözüm çoook

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Baak sen,vileda kovası neden aklıma gelmedi ki, Teşekkür ederim sevgili gülen melek. Bakalım başarabilecek miyim. ?

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Kesinlikle başaracaksınız, ben eminim Şimdiden güle güle büyütün

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Dün tomurcuk çiçeğe dönüşmedi Yani 5 gün açık kalmış. Şimdi tomurcuk olarak duruyor ve yavaş yavaş çürümeye başlayacak.
    Yaz içinde başka açar mı bilmiyorum. Bekleyip göreceğim

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    Arkadaşlar,nilüferi diktiğim kovanın içindeki su doğal olarak güneş gördüğü için ısınıyor. Bu ısı bitkiye zarar verir mi? Bir de kış günlerinde biz bu bitkiyi nasıl koruyacağız. Şimdiden düşünmek gerekiyor. Sanki yaşadı ve çiçek açtı da

Ayrıldı
    Nereden
    Ankara
    Beğen
    333
    Beğenilmiş
    244
    Zararı konusunda emin değilim sevgili edelvays58, ama hem güneş görüp hem de sıcak olduğu için zamanla içi yosunlaşıyor.
    Aslında havuz gibi büyük alan lazım onlara, ama biz idare ettirmeye çalışıyoruz sadece
    Kışın donsa bile bir şey olmaz deniyor ama.... Deneyip göreceğiz. Ben tamamen dışarıda bırakacağım
    Bence dayanıklı bir bitki, yaşar yani

Ayrıldı
    Nereden
    -------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    19
    İşte buna çok sevindim. Hiç olmazsa onun için bir yer düşünmem. Dün daha büyük bir kovaya yerleştirdim,henüz yosun yoktu ama oluşacak her halde. Belki suyunu sık sık değiştiririm çiçeğini gördükten sonra.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu