Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 5 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 5 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Kullanıcı Toprak
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    14

Permakültür İle Sebze Yatiştirme

Önce toprak keçi gübresi ile gübrelenir ve üzerine karton tabaka ile kaplanır...

permekültür (10).jpg

Keçi gübresine klinoptilolit - kısaca klino_ karıştırılır...

permekültür (5).jpg

Dikimi yapılmış patlıcan biber ve diğer sebze aralarına kalınca serilir yani üzeri kapatılır...

permekültür (4).jpg

Klino bir toprak düzenleyici ama biz onu gübre düzenleyici yani gübreyi daha da zenginleştirmek için kullandık. Klinonun yüzlerce küçük gözenekleri gübre içindeki bitki besin ve elementlerini de bünyesine alacak ve ileride toprağa karıştığında sürdürülebilir tarım yapılabileceğini düşünüyoruz...

Biz böyle düşündük Murat ile...

İnci hanım nerelerdesiniz...

Üst Yönetim Miss_Menas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.836
    Beğenilmiş
    627
    Sevgili TezzMertek i görmek sevindirici oldu

Profesyonel başlangıç yapılmış, ellerinize sağlık.

Benimde geçen yıl uyguladığım yöntem ise, her fidenin kök kısmına vermiculit, perlit ve yarım çaybardağı yarasa gübresiyle tek tek herbir fidenin çukuruna bu karışımdan ilave yaptım. Sonuç mükemmel yetişen fideler oldu. Acemilik işte böceklerden kurtaramadım artakalanları yedik
    Bu yıl için tüm ekipman malzemelerim hazır, geçen yılın bahçeden kesilen otları tavuk gübresiyle karıştırılıp fermente edildi. Organik ilaçlar hazır, kökler için hazır karışımım yukarda belirttiğim.
    Gelin görünki bahçe hala çapalanamadı sürekli yağmur yağıyor, bunuda geçtim tek çimlenmiş fidemde yok

Üst Yönetim Miss_Menas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Beğen
    2.836
    Beğenilmiş
    627
    Alıntı Halil Önen Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Önce toprak keçi gübresi ile gübrelenir ve üzerine karton tabaka ile kaplanır...
    Bunu biraz açabilirmisiniz Halil bey, gübrenin üzerine neden karton tabaka kullandınız? Bu uygulamadaki işlevsel amaç nelerdir?

Sizlerden öğreneceğim çok değerli tecrübeleriniz var daha, sorularım sırasıyla gelecek

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    İzmir
    Beğen
    1
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Miss_Menas Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bunu biraz açabilirmisiniz Halil bey, gübrenin üzerine neden karton tabaka kullandınız? Bu uygulamadaki işlevsel amaç nelerdir?

Sizlerden öğreneceğim çok değerli tecrübeleriniz var daha, sorularım sırasıyla gelecek
    Benim tahminime göre yabancı ot çıkışını ve toprağın nem kaybını azaltmak için.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Beğen
    105
    Beğenilmiş
    97
    Alıntı gtatas Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Benim tahminime göre yabancı ot çıkışını ve toprağın nem kaybını azaltmak için.
    sinek oluşumunu önlemek içinde olabilir. ama yabancı ot çıkışı daha mantıklı geldi
    gtatas (20-08-2016) Bunu beğendi.