Etiketlenen üyelerin listesi

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 87 adet sonuctan sayfa başı 81 ile 87 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Moderatör Salihcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir/Karşıyaka
    Beğen
    2.114
    Beğenilmiş
    749
    Blog Entries
    1
    Sayın Biology öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Sizi bu başlığımızda tanımak isteriz. Hoya Pubicalyx GPS 282'nizin maşallahı var çok güzel gelişmiş. Destek aparatı yapsanız daha iyi gelişeceğini düşünüyorum. Hoya köklendirme başlığımızda köklendirme hakkında bir çok bilgi bulunmakta bir göz atmanızı öneririm. Bol paylaşımlı olmanız dileklerimle.
    adneser (06-10-2016), Miss_Menas  (25-09-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Adana
    Beğen
    157
    Beğenilmiş
    87
    Pubicalx maşallah güzel olmuş. Çoğaltmak isterseniz dal üzerindeki köklere bir plastik bardak veya naylon torba içine alıp toprak veya köklendirme malzemesi kullanıp rahatça köklenir. Havada daldırma veya dalı toprağa daldırma yöntemleri kullanabilirsiniz. Kerinizde bir mumu çakmakla ısıtıp eriyen mumu kesik uca sürüp kapatın. Dalın bu kesikten su kaybını önlersiniz. Sağ yaprağın dibinde küçük bir göz nokta var oradan sürgün verecek. Havalar soğumaya başladı sıcak ortamda tutmaya çalışın. Güneşe çıkarmayın aydınlık sıcak ortam olsun.
    adneser (06-10-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Biology - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    İzmir
    Beğen
    2
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı salihcan Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sayın Biology öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Sizi bu başlığımızda tanımak isteriz. Hoya Pubicalyx GPS 282'nizin maşallahı var çok güzel gelişmiş. Destek aparatı yapsanız daha iyi gelişeceğini düşünüyorum. Hoya köklendirme başlığımızda köklendirme hakkında bir çok bilgi bulunmakta bir göz atmanızı öneririm. Bol paylaşımlı olmanız dileklerimle.

Hoşbuldum, teşekkür ederim. Destek aparatını bilinçli olarak yapmadım. Sürgünler büyüdükçe kendi üstüne sarıyorum. Görüntü açısından daha hoşuma gidiyor
    Bir süredir buralardayım. Misafir olarak forumun altını üstüne getirdim diyebilirim. Bundan sonra da fırsat buldukça buralardayım

Alıntı Erdem 01 Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Pubicalx maşallah güzel olmuş. Çoğaltmak isterseniz dal üzerindeki köklere bir plastik bardak veya naylon torba içine alıp toprak veya köklendirme malzemesi kullanıp rahatça köklenir. Havada daldırma veya dalı toprağa daldırma yöntemleri kullanabilirsiniz. Kerinizde bir mumu çakmakla ısıtıp eriyen mumu kesik uca sürüp kapatın. Dalın bu kesikten su kaybını önlersiniz. Sağ yaprağın dibinde küçük bir göz nokta var oradan sürgün verecek. Havalar soğumaya başladı sıcak ortamda tutmaya çalışın. Güneşe çıkarmayın aydınlık sıcak ortam olsun.
    Taşınma sırasında Hoya publicalyx' in sürgünlerinden biri kırılmıştı. Daha sonra o sürgün o şekilde kaldı. Üzerinde bolca uyku halinde bekleyen hava kökleri vardı. Geçen hafta o dala birkaç müdahalede bulundum. Gelişmeleri paylaşıyor olacağım

Hoya kerrrii aydınlık ve oda sıcaklığında bulunuyor şuanda. Akıbetini ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlginiz için tekrardan teşekkürler, görüşmek üzere..
    adneser (06-10-2016), esmaesma (28-09-2016), Miss_Menas  (27-09-2016), Salihcan (26-09-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    kocaeli
    Beğen
    8
    Beğenilmiş
    4
    Merhaba aranizda yeniyim .bir tek cornasa cesitini gordugum mum cicegine ozel bir ilgim var.bu yaz cicek acan cicegim birden burusmaya basladi.kokler tamaen curumus😢kutardigim kismi yaklasik 1 aydir suda fakat koklenme olmadi .yardimci olusaniz sevinirim
    adneser (06-10-2016), esmaesma (06-10-2016), Salihcan (06-10-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Adana
    Beğen
    157
    Beğenilmiş
    87
    Toprağını sürekli sulu bıraktığınızdan çürümüş. Bir sulayın sonra iyice kuruyuncaya kadar bekleyin. Köklendirmeyi böyle yapıyorum. Dal üzerinde kök noktalar var. Bu köklerin olduğu yeri nemli toprakta aydınlık sıcak ortamda bekletin köklenir. Kök noktaların olduğu dalda birkaç yaprak bırakıp parçalara ayırıp köklendirebilirsiniz. Bu kökleri uyandırmak daha çabuk oluyor. Dalın üstündeki kesik yere çakmakla mumu eritip sürüp kapatın nem kaybı azalır. Dalın kabuğu erimiş bölümlerini kesip atın.
    adneser (06-10-2016), esmaesma (06-10-2016), Salihcan (06-10-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    kocaeli
    Beğen
    8
    Beğenilmiş
    4
    Bilgiler icin tesekkur ederim.uygulamaya calisicam
    Salihcan (06-10-2016) Bunu beğendi.

Kullanıcı Toprak
    Nereden
    Bursa
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhabalar ben yeni bir hoya kerri hediye aldım.. Onu büyütmeyi çok istiyorum lakin nasıl yaklaşacağımı ne yapacağımı bilmiyorum.. bilgisi olan arkadaşlarımdan paylaşımlarını bekliyorum..teşekkürler şimdiden

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345