Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 5 adet sonuctan sayfa başı 1 ile 5 arası kadar sonuç gösteriliyor.
    Kullanıcı Alanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5

Rambutan (Nephelium lappaceum)

1380722_679928292026820_590506821_n.jpg

1374057_679928155360167_1236290031_n.jpg

Rambutan...

Rambutan (Nephelium lappaceum)

Anayurdu Malaya yarım adası olduğu tahmin edilen bir ağaç olup, Tayland, Malezya, Vietnam ve Kamboçya gibi Uzakdoğu ülkelerinde üretilmektedir.

9 m. yüksekliğe kadar uzayabilir ve meyveleri salkım halinde oluşur. Meyvelerin dış kabuklarının rengi, sarı ile kırmızı arasında değişir ve üzerlerinde uçları sivri ve yumuşak dikenleri bulunur. Kabuğun altındaki meyve eti açık sarı renkte ve kolaylıkla ısırılamayacak kadar sert olduğundan meyve emilmek sureti ile tüketilir. Rambutan’ ın büyüklüğü bir küçük elma kadar olup, lezzet ve kokusu cinslerine göre tatlı, ekşimsi ve ekşi arasında değişir. sifalibitkileriniz Bu meyve ağacı, yetişmesi için yağışlı ve homojen bir hava nemi gösteren, yani tamamıyla tropik bir iklim istemektedir.
    ayoruk81 (12-02-2016), Milla (12-02-2016) Bunu beğendi.
    Konu Alanya tarafından (17-03-2014 Saat 10:24 PM ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı kaktus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Adelaide
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    49
    Bu ilginc bitkiyi de goruyorum zaman zaman... Fiyati ates pahasi, altin tartar gibi almak lazim alinacaksa.. Sirf tadina bakmak icin... Ama boyle goruntuleri acaip olunca, cekimser kaliyorum tadini denemek icin
    the EARTH HAS MUSIC, FOR THOSE WHO LISTEN...

Ayrıldı
    Nereden
    ------
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    8
    Bu meyveden Tayland gezisine giden arkadaşım getirmişti tadına bakalım diye. Ben jelibon şekere benzettim tadını çokta sevdiğim söylenemez bizim damak zevkimize pek uygun değil kaygan çiçek esansına benzer kokusu vardı. İçinden çıkan çekirdeğini hemen sokuşturdum bir yerlere ama filizlenmedi iklim isteği uymadığı için olsa gerek.

Kullanıcı Alanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Toprak
    Nereden
    Alanya
    Beğen
    0
    Beğenilmiş
    5

Rambutan(Nephelium lappaceum)

23_Nephelium-lappaceum.jpg

DSCN1938CopyPanoramicFruitCompany.jpg

P1000477CopyPanoramicFruitCompany.jpg

P1000591Copy1.jpg

Rambutan...

Rambutan (Nephelium lappaceum), Anayurdu Malaya yarım adası olduğu tahmin edilen bir ağaç olup, Tayland, Malezya, Vietnam ve Kamboçya gibi Uzakdoğu ülkelerinde üretilmektedir.

P1000593CopyPanoramicFruitCompany.jpg

rambutan (1).jpg

rambutan 2.jpg

9 m. yüksekliğe kadar uzayabilir ve meyveleri salkım halinde oluşur. Meyvelerin dış kabuklarının rengi, sarı ile kırmızı arasında değişir ve üzerlerinde uçları sivri ve yumuşak dikenleri bulunur. Kabuğun altındaki meyve eti açık sarı renkte ve kolaylıkla ısırılamayacak kadar sert olduğundan meyve emilmek sureti ile tüketilir.

Rambutan’ ın büyüklüğü bir küçük elma kadar olup, lezzet ve kokusu cinslerine göre tatlı, ekşimsi ve ekşi arasında değişir. sifalibitkileriniz Bu meyve ağacı, yetişmesi için yağışlı ve homojen bir hava nemi gösteren, yani tamamıyla tropik bir iklim istemektedir.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    • Dosya tipi: jpg rambu_3.jpg (38,2 KB (Kilobyte), 17 Kez İndirilmiş)
    ayoruk81 (12-02-2016), Milla (12-02-2016) Bunu beğendi.

Moderatör ayoruk81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Beğen
    1.380
    Beğenilmiş
    599
    Eylül 2004 te bir kişisel gelişim eğitim semineri için Tayland/Bangkok a gitmiştik. O zaman bir miktar turistik yerleri gezme imkanımız da olmuştu. Tur ile Pattaya ve mercan adalarına da geçmiştik. Geri dönüşte Pattaya da bir süre herkes serbest olarak dolaşırken bu meyveyi görmüş 2 adet alıp tadına bakma imkanım olmuştu. Gerçekten oldukça leziz bir meyve olduğunu söyleyebilirim
    Hiçbir İyilik Cezasız Kalmaz(Anonim)